Charita Most

Pracovník v sociálních službách NZDM KHAMORO

Chomutov Částečný úvazek 1. 10. 2023 výběrové řízení
Kontaktní osoba
Mgr. Kristián Drapák

vedoucí
Tel.: 603 148 127 E-mail: drapak@charita-most.cz

Charita Most vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Pracovník v sociálních službách NZDM Khamoro

Jedná se o práci na 0,5 úvazku. Pracovní smlouva na dobu určitou - následně prodloužení na dobu projektu.

Hrubá mzda: 10 000 - 12 500 Kč dle zkušeností - po zapracovaní možnost navýšení.

Specifické požadavky:
- Odpovídající kvalifikace pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách - podle zákona o sociálních
službách č. 108/2006 Sb.
- vzdělání v sociální v dané oblasti dle zákona č.108/2006 Sb. Nutný akreditovaný kurz pracovníka v
sociálních službách
- Trestní bezúhonnost
- Zdravotní způsobilost

Obecné předpoklady:
- Dobré komunikační dovednosti a osobnostní předpoklady pro práci s cílovou skupinou služby
- Zkušenost s prací v sociální poradně či obdobného zaměření
- Znalost legislativy
- Znalost sociálně vyloučených lokalit a daného prostředí a zkušenosti s terénní prací výhodou
- Znalost romských kulturních specifik výhodou
- Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič/řidička
- Znalost práce na PC (MS Office)

Nabízíme:
- Pracovní poměr na 0,5 úvazku
- Odpovídající finanční ohodnocení
- Možnost dalšího vzdělávání
- Zaměstnanecké výhody
- Zaměstnání ve velké a stabilní organizaci
- zajímavou a odpovědnou práci v terénu
- možnost průběžného vzdělávání, profesního rozvoje a seberealizaci
- práci v zavedené a respektované organizaci s dlouholetou praxí
- 5 týdnů dovolené
- Notebook
- Mobilní telefon

Náplň práce:
- Pracovník v ambulanci a v terénu se snaží oslovit nové klienty s pozváním do NZDM
- Snaží se je oslovit pomocí různých aktivit i formou webových stránek
- Navazuje určité "přátelství" v rámci vztahu pracovník/klient
- Pracovník motivuje klienty ke změnám k lepšímu
- Pomocí rozhovoru a dalších činností se pracovník snaží pomáhat řešit klientovu situaci
- provádí cílené sociální šetření, poskytuje poradenství pro východiska z nepříznivé situace, navrhuje
jednorázová a komplexní řešení. Pomáhá uživateli komunikovat s třetími osobami. Uživatele vede k
samostatnosti a vytváří podmínky pro posilování osobnostních kompetencí.
- vedení příslušné administrativy
- spolupráce s dalšími institucemi

Strukturované životopisy včetně motivačního dopisu posílejte nejpozději do 20.9.2023  na e-mail: ZknzR94WH-uk87j7RfBC-W7r

Předpokládaný nástup vybraného pracovníka je 1.10. 2023.
Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení v případě, že nevybere vhodného kandidáta.