Charita Most

Sociální pracovník do sociální poradny

Chomutov Plný úvazek 1. 10. 2023 výběrové řízení
Kontaktní osoba
Mgr. Kristián Drapák

vedoucí
Tel.: 603 148 127 E-mail: drapak@charita-most.cz

Charita Most vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Místo pracoviště: Sociální poradna - Chomutov II., Pod Břízami č.p. 5321, 430 04 Chomutov 4,

Specifické požadavky:
- Odpovídající kvalifikace pro výkon činnosti sociálního pracovníka podle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.
- vzdělání v sociální oblasti (diplomovaný specialista či vysokoškolské v dané oblasti dle zákona č.108/2006 Sb.
- Trestní bezúhonnost
- Zdravotní způsobilost

Obecné předpoklady:
- Dobré komunikační dovednosti a osobnostní předpoklady pro práci s cílovou skupinou služby
- Zkušenost s prací v sociální poradně či obdobného zaměření
- Znalost legislativy
- Znalost sociálně vyloučených lokalit a daného prostředí a zkušenosti s terénní prací výhodou
- Znalost romských kulturních specifik výhodou
- Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič/řidička
- Znalost práce na PC (MS Office)

Nabízíme:
- Pracovní poměr na 1,0 úvazku
- Odpovídající finanční ohodnocení
- Možnost dalšího vzdělávání
- Zaměstnanecké výhody
- Zaměstnání ve velké a stabilní organizaci
- zajímavou a odpovědnou práci v terénu
- možnost průběžného vzdělávání, profesního rozvoje a seberealizaci
- práci v zavedené a respektované organizaci s dlouholetou praxí
- 5 týdnů dovolené
- Notebook
- Mobilní telefon

Hlavní náplň práce:

- Přímá práce s uživateli služby v ambulantní a terénní formě.
- Poskytování kariérního poradenství
- Komunikace s institucem a spolupracujícími organizacemi
- Administrativa spojená s výkonem služby
- zájem o dluhovou problematiku a ochotu se v této oblasti dále vzdělávat,
- motivaci k práci s cílovou skupinou organizace,
- schopnost vnímat životní situaci klientů v širší perspektivě.

Výhodou bude, pokud budete mít:
- znalost specifické situace osob v krizi
- lektorské dovednosti prokázané praxí
- řidičský průkaz

Pracovní poměr: na dobu určitou s možností dalšího prodloužení.

Plat: nástupní: 29 000 - 32 000 Kč po zaškolení možnost zvýšení - při plném úvazku a podle míry zkušeností.

Strukturované životopisy včetně motivačního dopisu zasílejte Kristianu Drapákovi, vedoucímu střediska SpS CHM nejpozději do 20. 9. 2023 na email ZknzR94WH-uk87j7RfBC-W7r.

Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru.
Předpokládaný nástup vybraného pracovníka je 1.10. 2023.

Na přihlášky nesplňující některý z požadavků nebudeme reflektovat.
Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení v případě, že nevybere vhodného kandidáta.